на Лустери на големо SPWS-C009 Исклучителна модерна едноставна уметност прилагоден кристален лустер Производител и добавувач |Лангшенг

Лустери SPWS-C009 Исклучителна модерна едноставна уметност прилагоден кристален лустер

Краток опис:

Материјал: целосно не'рѓосувачки челик

Боја: златна

Големина: 125 * 40 * 35 см во должина

Процес: сечење и галванизација

Извор на светлина: G4 * 12

Прилагодување: поддржува други големини


Детали за производот

Ознаки на производи

Луксузниот и елегантен дизајн на дожд содржи стотици вистински капки кристални топки.Овој кристален лустер е дефинитивно добар избор!Блескав и прекрасен лустер од сите агли!!!Силно се препорачува на клиентите во префинетата област на ресторанот.

Погоден за соби: луксузен и убав кружен дизајн, блескав од сите агли, прекрасен лустер!!!Погоден за: дневна соба, трпезарија, кујнски остров, спална соба, влезен хол, ентериер, фарма, наведнат таван, бар, ресторан, галерија, изложбени простории, хотели, кафулиња, канцеларии итн.
Главен материјал: обложена хромирана рамка и проѕирен кристал.100% менувач на боја на кристали.Стотици кристално стаклени капки вода прават вашата куќа да блеска.Совршена кристална светилка за фоаје, трпезарија, дневна соба итн.!Овој светилник користи прекрасна 100% кристална топка за да ја фати и рефлектира светлината.Навистина зачудувачки лустер, овој лустер може да создаде посебна атмосфера насекаде.
Лесна за инсталирање, задоволителна услуга - оваа светилка има положено UL сертификат.Овој луксузен лустер е лесен за составување на структурата на светилката.Опремен со јасни упатства и целиот хардвер за инсталација, може да се инсталира брзо и лесно.Ако деловите се оштетени или изгубат за време на транспортот, може да се организира замена.Ве молиме контактирајте со нас за да ги замениме деловите навреме.

ЛустериSPWS-C009

Материјал: целосно не'рѓосувачки челик

Боја: златна

Големина: 125 * 40 * 35 см во должина

Процес: сечење и галванизација

Извор на светлина: G4 * 12

Прилагодување: поддржува други големини

Димензии и извори на светлина

Можеме да ја направиме големината на лустерот што ви се допаѓа помала или поголема за совршено да одговара на вашата соба.Како резултат на тоа, можете да имате комплетно „семејство“ на лустери во различни големини.

Боја на делови од кристал и стакло

Можеме да обоиме кој било кристален и стаклен дел од нашиот лустер.Постојат два основни начини на боење.Првата е позлата која создава прекрасни рефлектирачки бои, но е ограничена во можностите за боја.Најчесто користените обложени бои се димно сива, килибарна, коњак и шампањ.Втората опција е бојадисувањето, но ни овозможува точно да одговараме на која било нијанса од секоја боја во вашата соба, тепих, мебел, таван итн.

Кристални форми

Достапни ви се бадеми, пендалог, капки, призми, октагони, топчиња со раут и повеќе кристални форми.Има многу кристални облици што можеме да ги користиме за да го приспособиме вашиот лустер и да му дадеме уникатен, личен допир.

Завршување на метални делови

Главните метални делови на лустерот ја вклучуваат структурата на рамката, настрешницата на таванот, синџирот, држачот за свеќи, како и поврзувачките делови.Слично на кристалите, постојат два главни начини за доработка на метални делови, галванизација и боење.Можеме да постигнеме речиси секоја боја на метал, но најтипичните бои на металот вклучуваат златна, хромирана, црна, бронза, брусен никел, брусен месинг и антички бои.

 

Чекор 1. Испратете ни слика

Ни испраќате слика од потребниот лустер што сте го нашле на интернет или цртеж.

Чекор 2. Цитат цена

Ја проверуваме проценетата цена за вашата референца за да видиме дали е во рамките на вашиот буџет.

Чекор 3. Направете цртеж во продавницата

Доколку одлучите да продолжите по евалуацијата на понудата, плаќате мала такса и ние правиме цртеж во продавница за ваше одобрување.Надоместокот за извлекување ќе се користи како дел од авансното плаќање на нарачката.

Чекор 4. Проверете го примерокот на материјалот

Откако ќе го потврдите цртежот, доколку сакате да го видите примерокот од материјалите што ќе се користат, можеме да го подготвиме и испратиме до вас.Обично треба само да ги платите трошоците за превоз.Понекогаш може да има наплата за примерок материјал, како и во посебни случаи.

Чекор 5. Поставете нарачка

Ја плаќате целосната аванс (30% од вкупната вредност) за да започне производството по потврдување на сите детали.

 

 

Вашето задоволство е наш врвен приоритет.Ако имате какви било прашања, ве молиме слободно контактирајте со нас, ние ќе работиме со вас за да го решиме проблемот.
 • Претходно:
 • Следно:

 • Оставете ја вашата порака

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја
  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

  Оставете ја вашата порака

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја