на Трговија на големо со лустер PC-8312 Нов инженерски лустер со метална уметност со светилка Производител и добавувач на лустери |Лангшенг

Лустер PC-8312 Инженерски лустер за метална уметност со нова личност Лустер

Краток опис:

Лустер PC-8312

Големина: должина 80 / 100 / 120 / 150 cm (приспособлива)
Процес: сечење со галванизација
Боја: хромирана (приспособлива)
Моќност: 40-90w
Материјал: нерѓосувачки челик
Простор: 6-25м
Примена: Ресторан модел соба, бар шанк, скали, дуплекс вила изложбен салон


 • :
 • :
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Лустер PC-8312

  Големина: должина 80 / 100 / 120 / 150 cm (приспособлива)
  Процес: сечење со галванизација
  Боја: хромирана (приспособлива)
  Моќност: 40-90w
  Материјал: нерѓосувачки челик
  Простор: 6-25м
  Примена: Ресторан модел соба, бар шанк, скали, дуплекс вила изложбен салон

  Инженерски лустер со метална уметност со нова личност Лустер

  Лустерите воведуваат шармантен арт деко стил во вашиот дом.Овој неверојатен пост-модерен лустер користи сребрени завршетоци, испуштајќи ја енергичната атмосфера на метежот и вревата на времето.Неколку заострени капки чадено стакло зрачат со шармантна светлина.

  Светлечки и шик, овој волшебен модерен лустер сигурно ќе даде изјава во вашиот животен простор.Преземајќи кружна силуета, нуди ажурна нијанса на тапан.Геометриските златни кругови се нагласени со проѕирен кристал, сјајниот винтиџ златен финиш и 3 светла инспирирани од канделабри (не се вклучени) внатре ја подобруваат атмосферата на вашиот посакуван простор.Металниот финиш и чистиот кристален акцент го прават овој арт деко лустер со елегантна софистицираност совршен за ажурирање на вашата трпезарија, дневна соба, кујна и фоаје.
  Прилагодлив висечки синџир: оваа златна светилка за лустер доаѓа со прилагодлив синџир од 59 инчи за вкупна прилагодлива висина на висење од 11 инчи до 67 инчи врз основа на вашата потреба
  Различни тавански приспособливи: месинганиот златен лустер со акценти е прилагодлив за рамни, наклонети и засводени тавани.Затемнувачко висечко светло: ова кристално висечко светло целосно се затемнува со компатибилен прекинувач за затемнување (одделно се продава) за да создаде совршена атмосфера за вашиот личен простор
  Лесна инсталација: златното висечко светло вклучува детални упатства и хардвер за монтирање за лесна и брза инсталација
  Издржливост: Цврстата метална конструкција на модерното осветлување обезбедува цврстина и издржливост

    • Претходно:
 • Следно:

 • Оставете ја вашата порака

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја
  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

  Оставете ја вашата порака

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја