на Трговија на големо со лустер PC-8308 Уметнички стаклен лустер со личност лустер лустер Производител и добавувач |Лангшенг

Лустер PC-8308 Уметнички стаклен лустер персонален лустер лустер

Краток опис:

Лустер PC-8308

Големина: дијаметар 60 / 80 / 100 / 120 cm (приспособливо)
Процес: сечење со галванизација
Боја: како што е прикажано на сликата (забелешка за злато / Хром)
Моќност: 30-50w
Материјал: нерѓосувачки челик + рачно изработено стакло
Простор: 8-35м
Примена: дневна соба, трпезарија, спална соба, модел соба, бар, скалила, изложбен салон за дуплекс вила


Детали за производот

Ознаки на производи

O1CN016vF6ww1OQdvMDLBd3_!!1747811700

Лустер PC-8308

Големина: дијаметар 60 / 80 / 100 / 120 cm (приспособливо)
Процес: сечење со галванизација
Боја: како што е прикажано на сликата (забелешка за злато / Хром)
Моќност: 30-50w
Материјал: нерѓосувачки челик + рачно изработено стакло
Простор: 8-35м
Примена: дневна соба, трпезарија, спална соба, модел соба, бар, скалила, изложбен салон за дуплекс вила

O1CN01VXnriw1OQdvF7ULhZ_!!0-item_pic

 

Стаклен лустер кој привлекува дизајнерски карактеристики-погоден за декоративен стил, модерна и карактеристична декорација.Овој модерен лустер има кружен дизајн за да направи вашата куќа да изгледа ласкаво.
Прилагодлива висина-15 инчи висока x 20 инчи широк (околу 38,1 cm x 50,8 cm), должина на синџирот: 39,4 инчи (100,1 cm) (прилагодлив).
Извор на светлина: поддршка на LED извор на светлина за заштеда на енергија 30-50W, итн.

Современиот лустер може да го прошири вашиот простор, да дозволи вашата опрема да се отвори и украси.Многу е погоден за ресторани, дневни соби, спални, девојчиња, детски соби, манекенство, хотели итн.

Овој лустер ги комбинира класичните и модерните елементи и ефектот на правење свеќи, користејќи висококвалитетни материјали за да се осигура дека вашите производи се издржливи и доверливи!

опишете
Елементарниот лустер на вселенската сателитска станица станува зрачна фокусна точка во вашиот дом.Внатрешната површина на таванската светилка на внатрешната површина е фиксирана на лустерот со метален прстен со четири прстени.На карактеристичното стакло, може да му даде на производот карактеристичен стил на светлосен ефект и надградба.

 

O1CN018B4yiy1OQdvKSncru_!!1747811700

Уметност стакло лустерот личност лустерот лустерот

 

Димензии и извори на светлина

Можеме да ја направиме големината на лустерот што ви се допаѓа помала или поголема за совршено да одговара на вашата соба.Како резултат на тоа, можете да имате комплетно „семејство“ на лустери во различни големини.

Боја на делови од кристал и стакло

Можеме да обоиме кој било кристален и стаклен дел од нашиот лустер.Постојат два основни начини на боење.Првата е позлата која создава прекрасни рефлектирачки бои, но е ограничена во можностите за боја.Најчесто користените обложени бои се димно сива, килибарна, коњак и шампањ.Втората опција е бојадисувањето, но ни овозможува точно да одговараме на која било нијанса од секоја боја во вашата соба, тепих, мебел, таван итн.

Кристални форми

Достапни ви се бадеми, пендалог, капки, призми, октагони, топчиња со раут и повеќе кристални форми.Има многу кристални облици што можеме да ги користиме за да го приспособиме вашиот лустер и да му дадеме уникатен, личен допир.

Завршување на метални делови

Главните метални делови на лустерот ја вклучуваат структурата на рамката, настрешницата на таванот, синџирот, држачот за свеќи, како и поврзувачките делови.Слично на кристалите, постојат два главни начини за доработка на метални делови, галванизација и боење.Можеме да постигнеме речиси секоја боја на метал, но најтипичните бои на металот вклучуваат златна, хромирана, црна, бронза, брусен никел, брусен месинг и антички бои.

 


 • Претходно:
 • Следно:

 • Оставете ја вашата порака

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја
  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

  Оставете ја вашата порака

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја